Lihtsad, maitsvad, toitvad … pelmeenid

Eesti meeldivaim lihabränd Maks & Moorits pakub nüüd uudistoodetena kolme sorti maitsvaid pelmeene ja lisaks mõnusaid Väikeseid frikadelle, mida saad kasutada paljude roogade valmistamisel. 

Pelmeenide valiku lipulaevaks on Klassikalised pelmeenid, mis sobivad ka kõige nõudlikumale maitsele. Kodusema meki eelistajal tasub kõigepealt proovida Kodupelmeene ja lastega peredes leiavad kindlasti fänne Väikesed pelmeenid.

Legendi järgi valmistati esimesed pelmeenid Hiinas umbes 2200 aastat tagasi. Meie toidulauale jõudsid need mongolite ja vene jahimeeste kaudu. Pelmeene või nende sarnaseid toite söövad ja armastavad paljud rahvad: teame ju Ukraina vareenikuid, Gruusia hinkaale, Itaalia ravioole, Jaapani gyoza’sid jpm.

Kõiki Maks & Mooritsa pelmeene saad valmistada mugavalt keedupotis, pannil või fritüüris. Serveeri lihtsalt hapukoore ja maitserohelisega ning maitsev õhtusöök ongi valmis!

KLASSIKALISED
PELMEENID

Klassikalised, pisut suurema kujuga pelmeenid sobivad ka kõige nõudlikumale maitsele, sest sisaldavad 40% sealiha ja 20% veiseliha. Kiire, kuid hõrk õhtusöök valmib kõigest 10–15 minutiga. Pelmeenide juurde paku hapukoort, lisanüansi annavad maitseroheline ja/või must pipar.

KODU-
PELMEENID

Kui eelistad lihtsamat ja kodusemat mekki, on sinu valikuks kodupelmeenid, mis maitsevad kindlasti ka lastele. Kodupelmeenide täidises täiendavad teineteist sea- ja broileriliha. Suuremast pakendist jätkub kogu perele ja muidugi saab õhtusöök vähese vaevaga valmis!

VÄIKESED 
PELMEENID

Väikeste pelmeenide kohta oskame kindlalt öelda, et need külmkappi seisma ei jää. Kui õhtusöögist peakski mõni pelmeenike üle jääma, näpsatakse need õige varsti snäkiks. Ainult sealiha sisaldavad pelmeenid maitsevad võrdselt hästi nii suurtele kui ka pisikestele sööjatele.

VÄIKESED 
FRIKADELLID

Igas külmkapis võiks alati leiduda paar pakki väikeseid frikadelle, sest neist saad kiiresti valmistada ükskõik millise maitsva roa. Keeda, prae või küpseta, kasuta supi või panniroa valmistamisel, lisa peotäis frikadelle praekartulitele või pastaportsule. Lihtne ja geniaalne!